Dodání zdarma od 1 500,00 Kč
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stykač

( ilość produktów: 223 )

Někdy se stykače ztotožňují s relé, ale to rozhodně není případ profesionálů a zkušených elektrikářů. Elektrické stykače propojují hlavní obvody. Relé se naproti tomu většinou používají u odporových a nízkoinduktivních zátěží a našly si cestu i do obvodů s nulovým potenciálem. Proto je nepoužíváme zaměnitelně. Elektrické stykače lze rozdělit do několika typů. Liší se především svou konstrukcí, a tedy i oblastí použití.

Jak fungují výkonové stykače?

Stykače jsou mechanické spínače. Jejich hlavními součástmi jsou cívka a dva páry kontaktů. Hlavní kontakty jsou zodpovědné za spuštění zařízení, zatímco pomocné kontakty slouží k přenosu informací. Stykač potřebuje proud o správném napětí, aby se mohl spustit. Ten se přivede na cívku, která sepne hlavní kontakty. Tím dojde k aktivaci příslušného zařízení. Elektrické stykače se skládají z několika dalších součástí. Jedná se o kontaktní pružiny, jádro a komoru, kde se zhasíná oblouk.

Typy stykačů

Existují následující typy výkonových stykačů:

  • Stykače AC, které se používají v rodinných domech, na pracovištích a ve veřejných budovách. Odpovídají za řízení chodu motorů a elektrických zařízení.
  • Stykače DC používané v jeřábových zařízeních, jeřábech a elektrických trakcích. Umožňují těžký rozběh a bezpečné protiproudové brzdění.
  • Modulární stykače jsou vhodné všude tam, kde je vyžadována vysoká mechanická pevnost přístroje. Z tohoto důvodu se modulární stykače používají v průmyslu, konkrétně pro moderní modulární zařízení a stavební stroje.
  • Pomocné stykače, jak již název napovídá, mají pomocnou funkci. Jsou určeny pro řídicí systémy. Odpovídají za regulaci zařízení, jako jsou ventily, topná zařízení a motory.

Dále v našem obchodě najdete svodiče přepětí, izolační odpínače, indikátory napětí a napájení. Zveme Vás k seznámení se z naší nabídkou!

Značka
Price ranges
Cena
-

Na základě § 89 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, bychom vás rádi informovali, že naše webové stránky využívají tzv. cookies, tedy malé textové soubory, které si naše webové stránky uloží do vašeho počítače. Díky cookies zaznamenává webová stránka informace o vaší návštěvě, například informace o preferovaném jazyce a jiných nastaveních. Příští vaše návštěva této stránky tak může být mnohem jednodušší.

NESOUHLASÍM
SOUHLASÍM, CHCI JÍT NA WEBOVÉ STRÁNKY
pixel