Dodání zdarma od 1 500,00 Kč
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Motorové jističe

( ilość produktów: 16 )

Elektromotory pracují při velmi vysokém zatížení. Existuje proto vysoké riziko, že dojde k jejich přetížení, a tím k jejich selhání, což představuje nebezpečí pro elektrický systém i pro lidské zdraví a životy. Proti přetížení a zkratu jsou chráněny motorovými jističi. Kromě toho chrání motory před poškozením způsobeným zablokovaným rozběhem. Mají proto velmi zodpovědnou úlohu, a proto je jejich správné nastavení tak důležité pro správnou funkci celé instalace a přístroje.

Co je to motorový spouštěč?

Motorový spouštěč slouží k ochraně elektromotoru před všemi typy poškození. JPokud dojde ke zkratu nebo přetížení, jistič odpojí napájení. Chrání také mechanika v případě výpadku fáze. Motorové spouštěče zajišťují nepřetržitý provoz zařízení, což je důležité zejména v průmyslových provozech. Je velmi důležité, aby tato zařízení reagovala okamžitě a odpojila přívod energie, jakmile zjistí nebezpečí. Jistě, motorový spouštěč je dobrým řešením v místech, kde je ke spuštění motoru zapotřebí většího výkonu. Vyplatí se je používat také k ochraně zařízení, která pracují v extrémně náročných podmínkách. Jsou také užitečné v místech, kde hrozí zvýšené riziko přepětí nebo zkratu.

Nejdůležitější kritéria výběru motorových spouštěčů

Motorový spouštěč musí být přizpůsoben konkrétnímu zařízení. Zohledňuje se přitom zejména proud motoru. Rozlišují se jednofázové a třífázové spouštěče, z čehož druhý jmenovaný musí při výpadku fáze okamžitě zareagovat. Motorové spouštěče by měly být také přizpůsobeny zařízení z hlediska jmenovitého proudu. Je důležité vybrat si takový, který má o něco vyšší parametry. Je to důležité zejména pro ochranu zařízení, jejichž spuštění vyžaduje větší výkon.

V naší nabídce najdete také přepěťové chrániče a instalační odpojovače.

Značka
Price ranges
Cena
-

Na základě § 89 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, bychom vás rádi informovali, že naše webové stránky využívají tzv. cookies, tedy malé textové soubory, které si naše webové stránky uloží do vašeho počítače. Díky cookies zaznamenává webová stránka informace o vaší návštěvě, například informace o preferovaném jazyce a jiných nastaveních. Příští vaše návštěva této stránky tak může být mnohem jednodušší.

I DO NOT AGREE
I AGREE, I WANT TO GO TO THE WEBSITE
pixel